12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Rexhaj takohet me krerët e Kishës katolike në Prizren

Rexhaj-Don Shan ZefiLëvizja Vetëvendosje! në Prizren, sot vizitoi krerët e kishës katolike në Prizren. Në këtë takim aktivistët e VV-së u pritën nga Don Shan Zefi me të cilin është diskutuar për situatën aktuale politike dhe shoqërore në vend.

Kandidati i VV-së për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, duke çmuar kontributin tradicional të kishës katolike në mirëmbajtjen e harmonisë fetare në Prizren, theksoi se vetëm me qasje dashamirëse të ndërsjellët është e mundshme paqja dhe harmonia ndërmjet qytetarëve./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Murati tregon se 25 mijë familje kanë marr të dyfishuar asistencën sociale

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, bëri të ditur se 25 mijë familje kanë marr asistencën sociale të dyfishuar për muajin shtator,...

Murati: Deri tani kemi alokuar 60 milionë euro për rrymën, çmimi për kilovat është më i lirë se në Shqipëri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se rrymën e kanë subvencionuar me 60 milionë euro deri tani nga...

Lajmet e Fundit