9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Rexhaj takohet me krerët e Kishës katolike në Prizren

Rexhaj-Don Shan ZefiLëvizja Vetëvendosje! në Prizren, sot vizitoi krerët e kishës katolike në Prizren. Në këtë takim aktivistët e VV-së u pritën nga Don Shan Zefi me të cilin është diskutuar për situatën aktuale politike dhe shoqërore në vend.

Kandidati i VV-së për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, duke çmuar kontributin tradicional të kishës katolike në mirëmbajtjen e harmonisë fetare në Prizren, theksoi se vetëm me qasje dashamirëse të ndërsjellët është e mundshme paqja dhe harmonia ndërmjet qytetarëve./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti për Asociacionin: Nuk bëj hapa që rrezikojnë Kosovën|

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë në "Lajmet e fundit" tha se Kosova e ka një shancë të jashtëzakonshme për anëtarësim në...

Moti sot: I vranët e me shi, rikthehet pluhuri saharian

Këtë të martë në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe me intervale të shkurtra me diell, ku pasdite dhe në...

Lajmet e Fundit