8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Kandidati i BD-së Berisha, shpalosë programin zgjedhor para afaristëve dhe zejtarëve

Takimi i zafes me ZejtaretKandidati i Bashkimit Demokratik për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, ka vizituar për faqësuesit e Shoqatës së Zejtarëve dhe Afaristëve.

Berisha para afarisëtve shpalosi një pjesë të programit zgjedhor me thekës të veçantë për zhvillimin ekonomik të qytetit të Prizrenit. Ai premtoi se me ardhjen në pushtet të Bashkimit Demokratik, zejtarët dhe afaristët e Prizrenit, do të jenë partner në shumë sfera në të cilën lidhen zejtarët dhe afaristët .

Duke folur për zhvillimin ekonomik dhe zbutjen e papunësisë, Berisha me theks të veçantë u ndal tek investimi për Zonën Industriale në Prizren, i cili është prioritet i prioriteteve të Bashkimit Demokratik drejtë zhvillimit të qytetit tonë.

Shoqatës së Zejtarëve dhe Afaristëve, Berisha iu dha edhe programin zgjedhor të Bashkimit Demokratik, i cili do të prezantohet gjatë fushatës elektorale para qytetarëve.

Kryetari i Shoqatës së Zejtarëve Afrim Tejeci, në takimin me Zafir Berishën foli për gjendjen në të cilën gjenden bizneset e vogla dhe të mesme në komunën e Prizrenit. Sipas tij, afaristët dhe zejtarët e Prizrenit nuk kanë pasur mbështetjen e duhur nga institucionet dhe asnjëherë nuk kanë qenë të

Informuar lidhur me vendimet që janë marr për afaristët dhe zejtarët e Prizrenit. Ai kërkoi nga kandidati i Bashkimit Demokratik,që në të ardhmen të ketë parasysh situatën në të cilën gjenden afaristët/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Superliga e basketbollit rikthehet me disa duele të zjarrta

Fundjava do të sjellë përballje interesante në elitën e basketbollit të Kosovës. Kjo xhiro do të hapet me sfidën mes Pejës dhe Golden Eagle Yllit...

Fitojnë Ballkani e Drita, barazon Prishtina

Ballkani e ka realizuar fitoren e radhës dhe e ka forcuar pozitën e parë në tabelë. Në ndeshjen e vlefshme për Javën e gjashtëmbëdhjetë suharekasit...

Lajmet e Fundit