18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Rexhbeçaj nënshkruan me Augsburg-un

Futbollisti nga Kosova, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar është transferuar te skuadra e Augsburg-ut.

Këta të fundit shpenzuan 1.7 milionë euro te skuadra e Wolfsburg-ut për ta transferuar futbollistin 24-vjear me të cilin kanë nënshkruar kontratë katër-vjeare.

Rexhbeçaj është përforcimi i pestë në këtë afat kalimtar veror i skuadrës bavareze, që kërkon të sigurojë sa më shpejt qëndrimin në elitën e futbollit gjerman.

Për mesfushor interesohen Kosova e Shqipëria. Emri i tij është lidhur edhe me kombëtaren gjermane, por deri më tani nuk ka asnjë vendim nga ana e Rexhbecajt.

Kujtojmë që Elvisi në të kaluarën ishte i huazuar edhe te skuadra tjetër gjermane, Bochum.

Me këto dy klube, mesfushori i lindur në Prizren numëron nëntë gola dhe 11 asistime në Bundesliga dhe në Kupë të Gjermanisë. /Albanianpost.com

Më Shumë

Shtrenjtohen derivatet

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme. Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e...

Tom Hanks, i cili ka luajtur në 52 filma, thotë se ka bërë vetëm “katër filma shumë të mirë”

Tom Hanks i ka lënë fansat e tij të hamendësojnë pasi tha se ka bërë vetëm katër filma “shumë të mirë” në 30 vjet. Aktori...

Lajmet e Fundit