7.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Rezultatet më të dobëta në histori, Arsenali merr vendimin për trajnerin Arteta

Mikel Arteta do të vijojë punën si trajner i Arsenalit. Pavarësisht një starti të tmerrshëm me tre humbje në tre javët e para të kampionatit, 9 gola të pësuar dhe asnjë të shënuar, tekniku 39-vjeçar spanjoll do të vijojë punën në stolin e “topçinjve”.

Lajmi është dhënë nga mediat angleze, të cilat citojnë burime pranë pronarit të Arsenalit, Stan Kroenke, i cili duket se ka vendosur t’i japë një tjetër shans trajnerit spanjoll, pavarësisht pakënaqësisë në rritje ndaj tij dhe kërkesave të tifozëve për ta shkarkuar.

Dëmtimet, merkatoja e vonuar dhe shorti i vështirë në javën e dytë e të tretë, kanë qenë rrethanat që kanë lehtësuar disi Artetën dhe kanë bindur Kroenken t’i besojë sërish drejtimin e ekipit, por natyrisht këtë herë me një ultimatum, për t’u rikthyer menjëherë te rezultatet pozitive.

Tani trajneri spanjoll do të ketë disa ditë kohë për të punuar me skuadrën, që do të rikthehet në fushë vetëm më 11 shtator për t’u përballur me Norëichin, ndërsa kalendari në shtator është relativisht i lehtë, pasi rezervon vetëm një ndeshje të komplikuar, derbin ndaj Tottenhamit më 26 shtator.

Gjithsesi misioni për të rikthyer “topçinjtë” te rezultatet nuk duket aspak i lehtë për Artetën, që përveç shumë lojtarëve të rinj në organikë, nuk ka qartësuar akoma idetë e tij, pasi nga ndeshja në ndeshje ka ndryshuar shpesh skemën, duke krijuar konfuzion edhe te lojtarët me eksperiencë.

Rezultatet më të dobëta në histori, Arsenali merr vendimin për trajnerin Arteta

Më Shumë

Anton Quni fton qytetarët që ta votojnë Afërdita Morina-Biffar

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka ftuar qytetarët që më 17 tetor të votojnë për kuvendare kandidaten, Afërdita Morina-Biffar. Sipas tij,...

Rritet çmimi i bukës në Kosovë

Ngriten çmimet e produkteve esenciale në Kosovë, shtrenjtohet edhe buka. Qytetarët shprehen të shqetësuar nga këto ngritje . Rrugët e kryeqytetit çdo ditë të javës...

Ky ilaç i ri po konsiderohet efikas për zhdukjen e qelizave të kancerit

Ilaçi i marrë nga kërpudhat e Himalajeve, është 40 herë më efikas në zhdukjen e qelizave të kancerit. Molekula e gjetur në kërpudhat Himalajeve mund...

Policia shqipton afro 400 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia e Kosova ka vazhduar me inspektimin e respektimin e masave antiCOVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, Policia ka shqiptuar 393 tiketa në bazë të...

Gjuajti me revole më një aheng në Prizren, Policia interviston të dyshuarin

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në një aheng familjar në Kojushë të Prizrenit, pasi dyshohet se ka shtënë me revole. Sipas njoftimit policor,...

Hajnat bëjnë kërdi në një shtëpi në Rahovec, vjedhin ari dhe para me vlerë mbi 25 mijë euro

Mbrëmë në fshatin Brestovc të komunës së Rahovecit disa persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e ankuesit dhe kanë vjedhur para të gatshme,...

Nxënësja nga Suhareka e pranon që e ngacmoi profesorin, kjo është deklarata e saj në gjykatë

E akuzuara A.A ka pranuar se e ka ngacmuar profesorin e saj, B.B, duke i shkuar edhe në shtëpi e duke i kërkuar lidhje...

Nuk i shihni kurrë në publik, këta janë katër fëmijët e Erdoganit

Rexhep Taip Erdogan është presidenti i 12-të i Turqisë. Ai ka mbajtur edhe postin e kryeministrit për shumë vite me radhë. Por, jashtë gjithë kësaj,...

Vdes në shtëpinë e tij një person në Prizren

Një person ka vdekur në shtëpinë e tij në Prizren, ka bërë të ditur Policia. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa ekipi...

Islam Ukaj shpalos ofertën e PDK-së në Velezhë dhe Shpenadi

Kandidati i PDK-së për kuvendar të Prizrenit,Islam Ukaj, bashkë me kandidatin për kryetar të Komunës, Shaqir Totaj, ka takuar banorët e fshatit Velezhë dhe...

Ekonomia e Kosovës vazhdon të jetë e ‘varur’ nga paratë e diasporës

Ekonomia vazhdon të jetë e varur nga paratë që diaspora dërgon në Kosovë. Paratë e dërguara dhe ardhja e tyre për pushime në Kosovë,...

Dënohet anëtari i bordit të ndërmarrjes publike “Eko-Regjion”, për mos deklarim të pasurisë

Hazer Tara, i akuzuar për veprën penale “Mos raportimi ose raportimi i rremë i pasurisë”, u dënua sot nga Gjykata Themelore në Prizren me...

“Tentova të vrisja veten”/ Arjola Demiri: Përveçse më tradhtonte, burri edhe më rrihte

Duket se martesa i ka lënë plagë të hapura ende aktores Arjola Demiri, e cila ka rrëfyer sërish me banorët e Big Brother. Arjola sot...

‘Babai i bombës bërthamore të Pakistanit’ vdes nga koronavirusi

Shkencëtari pakistanez, Abdul Qadeer Khan, ka vdekur në moshën 84 vjeçare pas komplikimeve nga COVID-19. Khan ishte i famshëm pasi e kishte krijuar impiantin e...

Prizren/ Aktakuzë për kontrabandim me migrantë

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër F.R, dhe Sh.B., të cilët gjenden në paraburgim nga data 20.09.2021,...

Policia e Kosovës shqipton mbi 400 gjoba për mosrespektim të masave

Policia e Kosovës po vazhdon që të shqiptojë gjoba për qytetarët të cilët nuk po i respektojnë masat antiCOVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit ka...

Lajmet e Fundit