20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Roboti ia thyen gishtin një djali 7-vjeçar gjatë një ndeshje shahu në Moskë

Një robot i ka thyer gishtin një djalit shtatëvjeçar gjatë një ndeshje shahu në Moskë javën e kaluar, transmeton BBC.

“Roboti theu gishtin e fëmijës”, tha Sergey Lazarev, presidenti i Federatës së Shahut të Moskës për agjencinë e lajmeve Tass.

“Kjo është sigurisht keq”, tha ai.

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon robotin duke marrë një nga pjesët e djalit.

Djali më pas bën lëvizjen e tij dhe roboti i kap gishtin.

Katër të rritur nxitojnë për të ndihmuar djalin, i cili përfundimisht lirohet dhe largohet.

Lazarev tha se roboti kishte luajtur shumë ndeshje të mëparshme pa incidente.

Më Shumë

Aksident në Suharekë, katër të lenduar

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku në Suharekë. Katër persona  janë lënduar. Raporti i policisë Rr. Bigada 123, Suharekë 18.03.2023 – 11:20. Ka ndodhë një aksident...

10 orë bisedime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë takimin

Kanë kaluar gati 10 orë prej kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras...

Lajmet e Fundit