12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Ronaldinho flet për herë të parë që kur u lirua nga burgu: Nuk e kam imagjinuar këtë

Legjenda e Brazilit, Ronaldinho ka folur për herë të parë që nga lirimi i tij nga burgu, i cili muaj më parë ishte përballuar me një akuzë të rëndë.

Ish sulmuesi i Barcelonës dhe vëllau i tij u arrestua nga policia, për shkak të përpjekjeve të tyre për të hyrë në Paraguai me pasaporta të falsifikuara, shkruan Reporteri.net

Nga e gjithë kjo, Ronaldinho ishte prapa grilave për një periudhë 2 mujore, ku më pas u lriua për ta vazhduar dënimin në arrest shtëpiak.

Ndërkaq, braziliani sot ka folur për herë të parë, pas dënimit që kishte marr muaj më parë, ku tha se nuk e imagjinon dot se si u arrestua.

“Ishte një goditje e fortë, kurrë nuk e imagjinoja që të kaloja një situatë të tillë”.

“Gjatë gjithë jetës sime kam kërkuar të arrij nivelin më të lartë profesional dhe të sjell gëzim për njerëzit me futbollin tim”, përfundoi Ronaldinho.

Më Shumë

Lajmet e Fundit