11.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Ronaldo, më së shumti gola deri më tani në 2023

Cristiano Ronaldo po vazhdon të jetë ujk edhe në moshën 38-vjeçare.

Kjo pasi Ronaldo ka më së shumti gola deri më tani për vitin 2023, pas dygolëshit të sotëm me Portugalinë ndaj Bosnje e Hercegovinës.

Sulmuesi i Al Nassrist ka realizuar deri më tani 40 gola, me klubin dhe kombëtaren.

Pas tij, është Erling Haaland, i cili ka shënuar 39 gola me Manchester Cityn dhe Norvegjinë.

Në pozitën e pestë është Kylian Mbappe me 35 gola, teksa Harry Kane me dy gola më pak në vendin e pestë.

Më Shumë

Era Istrefi ia vë flakën rrjetit me pamjet me postimet e fundit

Era Istrefi është padyshim ndër emrat më të përfolur në media rozë. Së fundmi, artistja ka sjell disa fotografi të bukura për ndjekësit. Era dukej tejet...

Renditja e FIFA-s: Bie Shqipëria, Kosova arrin pikën historike

FIFA ka bërë përditësimin më të fundit të renditjeve të ekipeve kombëtare në bazë të performancës së tyre në pushimin ndërkombëtar të nëntorit. Shqipëria...

Lajmet e Fundit