18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Ronaldo, më shumë gola se sa ndeshje me Al Nassr

Cristiano Ronaldon bëri historinë të enjten mbrëma duke arritur 500 gola në karrierë në kampionate të ndryshme. Në La Liga 311 gola për Real Madridin, në Premier League 103 për Manchester United, në Serie A 81 për Juventusin, në Ligën e Portugalisë 3 me Sportingun, për të vazhduar tash në Arabi.

Me katër golat e tij, Al Nassr fitoi ndeshjen 4 me 0 në udhëtim te Al Wehda që u zhvillua të enjten mbrëma.

Me pikët e reja, Al Nassr ka kaluar në pozitën e parë në tabelë.

Në pesë ndeshje me Al Nassr, Ronaldo ka shtatë gola, duke i numëruar edhe ata dy kundër Parisit.

Më Shumë

Almeda Abazi shtrihet në spital

Almeda Abazi duket se është në gjendje jo të mirë shëndetësore. Përmes një instastory ajo është shfaqur e shtrirë në spital. E bukura shqiptare zbuloj se...

Prishtina e eliminoi Ballkanin, Llapi kalon në gjysmëfinale me penallti

Prishtina, Llapi, Vushtrria dhe Gjilani janë skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në futboll.   Prishtina ka mposhtur kampionin në fuqi, Ballkanin, me rezultat 2:0, në...

Lajmet e Fundit