24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Ronaldo nuk është pjesë e planeve të Ten Hag te Manchester United

Trajneri i Ajax-it, Erik ten Hag, mendohet gjerësisht për të marrë postin e trajnerit të ardhshëm të Manchester United, dhe tani rezulton se Cristiano Ronaldo nuk është pjesë e planeve të tij, raporton Daily Star.

Trajneri holandez thuhet se ka rënë dakord për një marrëveshje në parim për t’u bërë trajneri i ardhshëm i Djajve të Kuq dhe një nga vendimet e tij të para ka qenë të sanksionojë largimin e të preferuarit dhe ikonës së tifozëve të United, Ronaldo, për të cilin Ten Hag nuk ndihet i përshtatshëm me strukturën e tij të lojës.

Ylli 37-vjeçar portugez u kthye në Old Trafford verën e kaluar pasi bëri një rikthim mahnitës nga Juventusi në një marrëveshje prej 12 milionë funtesh.

Megjithatë, ndërsa ai ka shënuar 18 gola në rikthimin e tij, ai ka luftuar për ta udhëhequr skuadrën përsëri në garën për trofe.

Në fakt, Ronaldo ka shënuar vetëm katër gola në 13 ndeshjet e tij të fundit dhe thuhet se është gjithnjë e më i zhgënjyer nga jeta në Manchester, megjithëse ai ka mundësinë të zgjasë qëndrimin e tij me një vit.

Megjithatë, ai vendim mund të hiqet nga duart e tij pasi Ten Hag planifikon një ndryshim në verën e tij të parë në karrigen e nxehtë.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ronaldo pritet të qëndrojë në United, klubi kërkon edhe transferimin e Kalajdzic-it

Duket se po ndodhin shumë gjëra me Manchester United për momentin, sipas raporteve të ndryshme –largimi i Cristiano Ronaldo-s nuk është opsion. Edhe pse Ronaldo...

Plagoset nga një plumb qorr një grua në Prizren

Një grua është goditur nga një plumb qorr, derisa ishte afër një parkingu te tregu ‘Fatoni’ në Prizren, shkruan Gazeta Sinjali. Ngjarja ka ndodhur para...

Lajmet e Fundit