19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

E rrahë gruan me mjete të forta në Korishë të Prizrenit

Dhuna-fizikeNjë femër është goditur me një mjet të fortë nga bashkëshorti i saj në fshatin Korishë të Prizrenit.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:00 pas një mosmarrëveshje që kishin pasur mes vete, transmeton Indeksonline.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit dhe më vonë është liruar.

Në konsultim me prokurorin kompetent, bashkëshorti i viktimës është dërguar në qendrën e ndalimit.

Më Shumë

Zyrtare: Kosova ka 1 milion e 586 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka mbajtur një konferencë, ku ka shfaqur statistikat preliminare të regjistrimit të popullsisë që ishte mbajtur në maj të...

Nga një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vrasjen e 26-vjeçarit në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ua ka caktuar nga një muaj paraburgim dy personave të dyshuar për rastin e 26-vjeçarit, i cili të shtunën u...

Lajmet e Fundit