0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Bytyçi dhe Lumi raportojnë para Këshillit të Sigurisë

Suhareka-takimi per siguriNënkryetari i Komunës së Suharekës, Refki Bytyçi, në takimin e rregullt të sigurisë raportoi për binjakëzimin me qytetin e të Lilburnit të SHBA-së, dëmin që ka shkaktuar shiu në sektorin e bujqësisë si dhe për strehimin e skamnorëve.

Kapiten i Policisë, Ndërkaq, Milazim Lumi, ndërkaq raportoi për sigurinë e javës së kaluar. Ai tha se gjatë kësaj jave kanë ndodhur 6 aksidente trafiku, 5 vjedhje, dy kanosje për pronë dhe dy tentim vetëvrasje me medikamente.

Ai njoftoi edhe për një aksion të policisë me rroba civile ditën e tregut në Suharekë, ku janë konfiskuar disa mjete elektro-shok nga persona që kishin sjellur në treg për t’i shitur./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nga profesori universitar deri tek mësuesi, këto janë pagat e sektorit të arsimit në Ligjin e Pagave

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e të mërkurës ka vendosur që vlera monetare e koeficientit të pagave të jetë 105 euro për vitin 2023,...

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Lajmet e Fundit