23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Bytyçi dhe Lumi raportojnë para Këshillit të Sigurisë

Suhareka-takimi per siguriNënkryetari i Komunës së Suharekës, Refki Bytyçi, në takimin e rregullt të sigurisë raportoi për binjakëzimin me qytetin e të Lilburnit të SHBA-së, dëmin që ka shkaktuar shiu në sektorin e bujqësisë si dhe për strehimin e skamnorëve.

Kapiten i Policisë, Ndërkaq, Milazim Lumi, ndërkaq raportoi për sigurinë e javës së kaluar. Ai tha se gjatë kësaj jave kanë ndodhur 6 aksidente trafiku, 5 vjedhje, dy kanosje për pronë dhe dy tentim vetëvrasje me medikamente.

Ai njoftoi edhe për një aksion të policisë me rroba civile ditën e tregut në Suharekë, ku janë konfiskuar disa mjete elektro-shok nga persona që kishin sjellur në treg për t’i shitur./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mot sot i ngrohtë në ditën e Fitër Bajramit

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 12-26 km/h. Temperaturat minimale...

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Lajmet e Fundit