10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Rrëfimi i familjarëve të 32 vjeçarit që u vra sot në Suharekë

Jetmir Alijaj nga Mushtishti i Suharekës, ka mbetur i vrarë në vend, pas të shtënave me armë zjarri. 32 vjeçari, i cili ishte edhe punëtor i kësaj kazino, është qëlluar në vendin e tij të punës.

E dorasi i dyshuar për këtë rast, është një pjesëtar i policisë së Kosovës, me inicialet, Sh.S.

Motivet e kësaj vrasje, ende nuk janë bërë të ditura, ndonëse dyshohet se deri të vrasja erdhi pas një përpjekje për ta grabitur kazinon. Jozyrtarisht mësohet se viktima e ka identifikuar grabitësin, i cili më pas ka shtënë në drejtim të tij.

Kurse në familjen e Alijajt, kanë hapur të pame.

Djali i axhës së Jetmirit, Reshati, thotë se ai nuk kishte probleme me askënd.

Alijaj e përshkruan kushëririn e tij, si një djalë të sjellshëm dhe të urtë.

Rastin e kanë konfirmuar, edhe në Prokurorinë e Prizrenit.

Ndryshe, policia ka bërë bastisjen e shtëpisë së dorasit, i cili po ashtu është arrestuar nga policia.

Parashikimi i Berishës: Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiqin

Zyrtari i lartë i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, mendon se Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiqin, kriminelin që udhëhoqi sulmin terrorist në Banjskë të...

Quni: Besoj që institucionet i kanë marrë masat për t’iu përgjigjur sulmeve si ai në Banjskë

Ish-ministri i Mbrojtjes, deputeti i LDK-së, Anton Quni, tha se synimet e grupit terrorist që e sulmoi Policinë e Kosovës para një jave në...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit