25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Flet avokati i rreshterit që u arrestua për vrasjen në Suharekë

Një person u gjet i vrarë mëngjesin e sotëm në një Kazion në Suharekë.

Dyshimet e para ishin se personat që grabitën Kazinon vranë J.A 34 vjeçar, njofton Klan Kosova.

Por gjithçka ndryshoi kur Policia mbajti një konferencë për vrasjet që ndodhën sot në Suharekë, e prej aty u bë e ditur se i dyshuar për vrasjen e J.A është rreshteri policor Sh.S.

Rreth kësaj çështje klankosova.tv ka kontaktuar me avokatin Emrush Kastrati, i cili po mbron rreshterin.

“Klienti im është ndalë për 48 orë dhe është suspenduar nga puna.Sh.P nuk e ka pranuar vrasjen dhe gjatë bastisjes i është marrë vetëm arma zyrtare, prova tjera nuk janë gjetur”.

“Policia dyshonte se Sh.S pamjet e ngjarjes i mbante të fshehura në bagazhin e makinës, në praninë time i është kontrolluar makina dhe nuk kanë gjetur asgjë”.

“Unë dua të besoj në pafajësinë e tij pasi nuk janë gjetur prova inkriminuese deri tani, për më vonë pres rezultatet e hetuesisë”, ka thënë Kastrati nëpërmjet telefonit.

Biblioteka e Prizrenit ofron kushte të mira për lexuesit

Nxënës, studentë dhe pensionistë e shfrytëzojnë hapësirën e bibliotekës së Prizrenit për të lexuar në çdo kohë. Pra, ata që e shfrytëzojnë bibliotekën janë...

Albion Rrahmani, më i miri i xhiros së dhjetë në Superligën e Rumanisë

Sulmuesi kosovar, Albion Rrahmani, është shpallur lojtari më i mirë në kuadër të xhiros së dhjetë në Rumani, Skuadra rumunase, Rapid Bukuresht, të martën në...

Lajmet e Fundit