11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Rrënohet objekti i vjetër i shkollës “Ekrem Rexha” në Lubizhdë

Drejtoria e Inspektorateve sot ka filluar me rrënimin e objektit të vjetër të shkollës fillore “Ekrem Rexha” në fshatin Lubizhdë.

Ky objekt ka qenë i pashfrytëzuar që nga nga ndërtimi i objektit të ri shkollor që gjendet pranë.

Vendimi për rrënimin e këtij objekti është marrë me qëllim për ta evituar rrezikun si shkak i vjetërsisë së tij.

Më Shumë

Pas fitores së tij në Big Brother VIP Kosova, Stresi edhe nga koncertet bën thirrje që të përkrahet Luizi

Pak ditë më parë ka mbaruar edicioni i parë i Big Brother VIP Kosova, ku fitues u shpall Arkimed Lushaj – Stresi. Ai qëndroi plot...

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Lajmet e Fundit