23.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Rrëshqitja e dheut në rrugën drejt Prevallës, kryetari i Prizrenit viziton vendin dhe flet për gjendjen

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka dal në vendin e ngjarjes, pas rëshqitjes së dheut mes dy tunelëve në rrugën Prizren- Reçan.

Totaj njofton se për shkaqe sigurie rruga është përkohësisht e mbyllur. “Ruga për shkaqe sigurie është përkohësisht e mbyllur. Ofrova ndihmën e Komunës së Prizrenit po që se kontraktorët e Ministrisë nuk mund të arrijnë me kohë të reagojnë dhe paraqitet nevoja për reagim të shpejtë”, shkruan Totaj në llogarinë e tij në “Facebook”.

Shkrimi i tij i plotë:

Pas rëshqitjes se dheut mes dy tunelëve në rrugën Prizren – Reçan, isha në vend të ngjarjes.

Nga personat kompetent për ngjarje të tilla, policia dhe ministria, kompetencë e të cilës është përkujdesja për rrugët regjionale, u informova se për fat të mirë nuk kishte të lënduar nga ky aksident.

Rruga për shkaqe sigurie është përkohësisht e mbyllur. Ofrova ndihmën e Komunës së Prizrenit po që se kontraktorët e Ministrisë nuk mund të arrijnë me kohë të reagojnë dhe paraqitet nevoja për reagim të shpejtë.

Më Shumë

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë...

Temperaturat e larta, IHMK: Kujdes kontaktit direkt me rrezet e diellit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot temperaturat maksimale të ditës do të lëvizin ndërmjet 30-34 gradë Celsius. Ky institut ka bërë...

Lajmet e Fundit