18.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Rrihen mes vete disa persona në Prizren, përdorin edhe sëpatë

Pesë persona janë arrestuar të shtunën rreth orës 10 e 20 në Prizren, pasi dyshohet se janë rrahur mes vete për shkak të një mosmarrëveshjeje rreth parkingut.

Sipas policisë, dy prej tyre ishin shtetas të huaj me leje të përkohshme qëndrimi.

Dyshohet se gjatë përleshjes të dyshuarit kanë përdorur edhe sëpatë.

“Janë arrestuar pesë persona të dyshuar, dy prej tyre meshkuj shtetas të huaj të cilët janë me leje qëndrim të përkohshëm, ata kishin një mosmarrëveshje rreth një parkingu dhe janë rrahur në mes vete. I dyshuari i parë gjatë përleshjes ka përdore një mjet të rrezikshëm ”sëpatë”e cila është konfiskuar. Tre nga të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore të cilët kanë pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Bie çmimi i vezëve në Kosovë, ja sa kushtojnë tash

Këto ditë në tregjet kosovare të të gjitha llojeve (në shitore të specializuara, në minimarkete, markete dhe megamarkete, në tregje të gjelbra) po vërehet...

Shtëpia ku lindi Hitleri tani do të shndërrohet në qendër policësh

Shtëpia në Austri në të cilën lindi Adolf Hitleri do të përdoret për trajnimin e oficerëve të policisë mbi të drejtat e njeriut. Qeveria bleu...

Mona Liza

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit