30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Rrihet për spital rajotari i pyjeve në Prizren

Rojtari pyjeveNjë dëmtues i pyjeve ka sulmuar fizikisht rojtarin e Njësisë së Pyjeve në Prizren. Sulmi ka ndodhur në vendin e quajtur “Koretniku”.

Përgjegjësi i Njësisë së Pyjeve në Prizren, Izet Osmanaj tha se sulmuesi i rojtarit është recidivist i dëmtimit të pyjeve.

“Rojtari kur është sulmuar ka qenë në vendin e tij të punës”, tregon Osmanaj për “PrizrenPress”.

Sipas tij, rojtari pasi e ka zënë sulmuesin duke dëmtuar pyllin, nga ai ka kërkuar të gjitha dokumentacionet e identiteti të tij.

”Rojtari fillimisht ia ka kërkuar shënimet e tij, mirëpo, dëmtuesi përveç që nuk ia ka dhënë shënimet e tij, ka filluar ta sulmojë fizikisht”.

Osmanaj tregon se për shkak të lëndimeve që ka marrë, rojtari është dërguar për trajtim mjekësor në Qendrën Spitalore në Prizren. ”Rojtari ka marrë disa lëndime trupore, prandaj është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Peci: 200 ton speca somborkë prodhim vendor do të nisen për eksport në Suedi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka njoftuar se sot po përgatiten 200 ton speca somborkë prodhim vendor për eksport në...

Djali i Fatmir Limajt thotë se ai dhe babai i tij janë të gatshëm ta japin jetën për Kosovën

Durim Limaj, djali i kryetarit të Nisma-s Socialdemokrat Fatmir Limaj, ka reaguar pas zhvillimeve të mbrëmshme në veriun e vendit.   Ai tha se sa herë...

Lajmet e Fundit