25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Rusia ka pësuar humbje shkatërruese në Ukrainë – thotë inteligjenca e Mbretërisë së Bashkuar

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar sapo ka publikuar të dhënat e saj të fundit të inteligjencës duke vlerësuar situatën në Ukrainë.

Në këtë drejtim, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, është thënë se “Rusia ka të ngjarë të ketë pësuar humbje shkatërruese në mesin e oficerëve të saj të rangut të mesëm dhe të rinj”.

“Humbja e një pjese të madhe të gjeneratës së re të oficerëve profesionistë ka të ngjarë të përkeqësojë problemet e saj të vazhdueshme në modernizimin e qasjes së saj ndaj komandës dhe kontrollit”.

Të dhënat gjithashtu shtojnë se mungesa e komandantëve me përvojë “ka të ngjarë të rezultojë në një rënie të mëtejshme të moralit dhe disiplinë të vazhdueshme të dobët”. /Telegrafi/

Kriza në UkrainëRusia

Më Shumë

Vetaksident në Gjonaj të Hasit

Një vozitës është vetaksidentuar me veturë në fshatin Gjonaj të Hasit. Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitësit. “Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pa...

Sulmohet seksualisht 12 vjeçarja në Prizren

Një rast i trishtë ka ndodhur në rrugën “Rexhep Kabashi” në Prizren, ku një 12-vjeçare dyshohet se është sulmuar seksualisht nga një burrë 33-vjeçar,...

Lajmet e Fundit