11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Berlusconi shkruan historinë, Monza inkuadrohet në Serie A

Ekipi italian, Monza, ka shkruar historinë në futbollin italian, teksa është inkuadruar në Serie A për herë të parë në historinë e tyre.

E themeluar në vitin 1912, Monza gjithmonë ka garuar në kategoritë më të ulëta të futbollit në Itali, por që nga viti 2018 është forcuar si skuadër.

Mbrëmjen e së dielës ata arritën të triumfojnë në finalen e fazës “Play-off” ndaj Pisa-s me rezultat 4:3 pas vazhdimeve, pasi që koha e rregullt përfundoi me shifrat 2:1 në favor të kundërshtarëve.

 

Ndeshja pra shkoi në vazhdime, pasi që takimi i parë kishte përfunduar me rezultat 2:1 në të mirë të Monza-s.

Kujtojmë që Monza është forcuar si skuadër që nga viti 2018, kur ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani vendosën që të investojnë në klub.

/Albanianpost.com

Më Shumë

“Do të shkoj në shtëpi ta marr Kallashnikovin dhe do t’ju vras të gjithëve”, si u kërcënuan pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarët e KFOR-it italian janë kërcënuar me vrasje nga dy persona në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Dy të dyshuarit lidhur me rastin tashmë janë prangosur...

“Dashuria e jetës”, momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit

Meritoni dhe Ilnisa, janë dy konkurrentë të formatit ‘BBV3’ të cilët kanë krijuar një romancë brenda shtëpisë. Edhe pse çifti ka patur ‘ulje dhe...

Lajmet e Fundit