-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Rusia nuk do të konkurrojë me asnjë fillm për në Oscars

Rusia nuk do të dorëzojë ndonjë film për të konkurruar në Oscars këtë vit, ka njoftuar Akademia Ruse e Filmit.

Në një deklaratë, akademia nuk dha asnjë arsye pse nuk do të dorëzonte asnjë film.

Por pas njoftimit, kreu i komitetit përgjegjës për zgjedhjen e një nominimi nga Rusia, Pavel Chukhray, tha se ai kishte dhënë dorëheqje pas vendimit, sipas agjencisë ruse të lajmeve Tass, shkruan BBC, transmeton KlanKosova.tv.

Më Shumë

Collina shpjegon pse po ka shumë lojë shtesë në ndeshjet e Kupës së Botës

Kur janë luajtur katër ndeshjet e para në Kupën e Botës, deri më tani kemi pasur 64 minuta lojë shtesë në këto takime. Në fitoren...

U vranë me thikë nga ish-burri i partneres, daja i 23-vjeçarit: Gabimi i tij ishte që dashuroi

Mynevere Karabollaj dhe Flonino Merkuri, 23 vjeç u vranë tragjikisht të dielën në Itali nga ish-bashkëshorti i 37-veçares, Viron Karabollaj, 40 vjeç. Lidhur me këtë...

Moti për sot

Lajmet e Fundit