16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Sakrifikon Parlamentin e Kosovës, për postin e nënkryetarit të Prizrenit

Kryetarja e NDS-it,Emilia RexhepiKryetarja e NDS-s,Emilia Rexhepi, ka marrë vendim që të jap dorëheqje nga pozita e deputetes në Parlamentin e Kosovës. Ajo tha se synim kryesor i saj aktualisht është që të bëhet nënkryetare e Komunës së Prizrenit.

Rexhepi, e cila në zgjedhjet e fundit ka fituar vota për t’u bërë deputete në Parlamentin e Kosovës, tha se partia e saj nuk do të lejoj që postin e nënkryetarit në Komunën e Prizrenit, t’i jepet KDTP-së.

“Me asnjë kusht nuk do të lejoj që posti i nënkryetarit për komunitete në KK të Prizrenit t’i jepet partnerit të koalicionit KDTP”, ka thënë ajo për TV Prizrenin.

Ajo ka thënë se për këtë qëndrim është njoftuar edhe lideri i PDK-së,Hashim Thaçi dhe kryetari i partisë turke KDTP, Mahir Jagxhillar. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Plas sherri mes disa personave për borxh në Prizren, tre të arrestuar

Një mosmarrëveshje lidhur me një borxh është bërë mollë sherri mes disa personave në qytetin e Prizrenit, të cilët u përleshën fizikisht mes vete. Për...

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit