19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Sali Berisha:Një dorë vrastare në një akt të shëmtuar vrau Pistën

Sali BerishaaKështu shkruan në faqen e tij në Facebook ish kryeministri shqiptar, Sali Berisha, tani deputet në Kuvendin e Shqipërisë.

Mesazhi i plotë:

Nje lajm i hidhur dhe trishtues nga Kosova

Te dashur miq, nje dore vrastare ne nje akt te shemtuar kriminal ekzekutoi ne Rahovec kandidatin per deputet (de facto deputet) te PDK, nje personalitet te shquar ne fushen e komunikacionit per Kosoven, Elvis Pista. Duke denuar me ashpersine me te madhe kete krim te rende uroj qe organet e zbatimit te ligjit t’u japin pergjigjen me te merituar autoreve te ketij akti mizor.

Me kete rast shpreh ngushellimet me mia me te sinqerta familjes, te afermve, miqve dhe kolegeve te te ndjerit Elvis Pista dhe lutem se bashku me ta qe shpirti i njeriut tyre te dashur te gjeje paqen e merituar! Ngushellime! sb

Më Shumë

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Radiotelevizioni i Malit të Zi (RTCG) ka dhënë lajmin e tmerrshëm mëngjesin e sotëm (e shtunë) për shkak se ka ndërruar jetë në moshën...

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Lajmet e Fundit