25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Sali Zyba nis vizitat në lagje dhe fshatrat e Therandës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Therandës, Sali Zyba ka njoftuar se së bashku me kandidatë për Kuvend Komunal dhe aktivistë të Lëvizjes kanë filluar vizitat e shkurtra nëpër fshatrat dhe lagjet e Therandës.

Zyba ka thënë se nëpër këto vizita do të bashkëbisedojnë me qytetarët e kësaj komune për propozimet e zotimet e tyre.

“Në fillim të kësaj lëvizje do të vizitojmë fshatin Gjinoc, Greikoc, Sallagrazhdë, Mushtisht, Vraniq, Bukosh, Sopijë për tu rikthyer më pas në Therandë. Ditëve në vijim do të vazhdojmë me fshatrat e tjerë”, ka shkruar ai në Facebook.

Vdes 55-vjeçari në Suharekë pas rrokullisjes me traktor

Një rast i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Budakovë të Suharekës. Është rrokullisur një traktor me të cilin po barte dru...

Peja mposht Golden Eagle Yllin me përmbysje dhe kalon në finale

Peja është skuadra që do të luajë me Trepçën në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll. Kjo pasi skuadra pejane të premtën ia ka...

Lajmet e Fundit