16.9 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shtator, 2021

Samanta Karavella ndan imazhe joshëse nga pushimet

Këngëtarja ka postuar fotografi për fansat.

Samanta Karavella ka vendosur që gjatë këtyre ditëve të shijojë pushimin në një ambient të nxehtë.

Ajo ka udhëtuar për pushime në një destinacion ekzotik dhe po shijon në maksimum pushimet në atë vend.

Këngëtarja ka ka postuar pamje të shumta, teksa tregon vendin që e zgjodhi për pushime.

Më Shumë

Trepça shkëlqen ndaj Yllit, mposht kampionin dhe kualifikohet në finale

Trepça ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 81:69 (21:14, 16:15, 23:20, 21:20) për tu kualifikuar në finalen e Superkupës. Trepça e nisi...

Dragash, goditet këmbësori nga një automjet

Një këmbësor është goditur nga një automjet në fshatin Brezne të Dragashit, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, aksidenti raportohet të ketë ndodhur...

Prizreni fitues i Superkupës

Prizreni është shpallur kampion i Superkupës së Kosovës në Basketboll pasi mposhti Trepcën në finale me rezultat 90:81. E gjithë ndeshja shkoi dhëmbë për dhëmbë,...

Zyrtare: Andi Zeqiri nuk do të luajë për Kosovën

Kosova edhe zyrtarisht e ka humbur sulmuesin Andi Zeqiri. Zeqiri i ka hequr të gjitha dyshimet pasi që mbrëmë ka debutuar me Zvicrën kundër Italisë,...

Prizren, tre vëllezër rrihen mes vete

Tre vëllezër në Prizren janë rrahur mes vete pas një mosmarrëveshjeje, raporton PrizrenPress Rasti ka ndodhur të mërkurën, rreth ores 20:40. Sipas raportit të Policisë së...

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, policia i gjeti 120 thasë miell pa dokumentacion

Policia e Kosovës në Vërmicë gjatë patrullimit, kishte ndaluar automjetin me targa të Shqipërisë të cilin kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull...

Zafir Berisha: Ka ardhur koha t’ia kthejmë shpresën Prizrenit

Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, ka takuar sot kandidatët për Kuvend. Takimin e ka mbajtur në hapësirën e Lidhjes së Prizrenit. Berisha...

Prizren, rrahje mes katër personave

Katër persona pas një mosmarrëveshje të më hershme janë përfshirë në një përleshje fizike në Prizren, raporton PrizrenPress Rasti ka ndodhur paraditën e së martës...

Vdiq në moshën 54 vjeçare, aktori Michael K. Williams

Aktori Michael K. Williams, i cili njihej për rolin e tij Omar Little në “The Wire”, ka vdekur në moshën 54 vjeçare. Williams u gjet...

Ish-përfaqësuesit ligjorë të Komunës së Prizrenit kundërshtojnë aktakuzën

Arben dhe Shqipëron Krasniqi përmes mbrojtësve të tyre, avokat Driton Shehu dhe avokat Bestar Kolgeci kanë kundërshtuar aktakuzën e Prokurorisë Themelore në Prizren, në...

Zyrtare: Pjanic bashkohet me kampionin turk, Besiktas

Miralem Pjanic është larguar nga Barcelona pas një viti qëndrim në Camp Nou. Në fakt ka qenë një vit i tmerrshëm për boshnjakun, që nuk...

Rahovec: Djali i dehur rrah babanë e tij

Është arrestuar një person në pasi i njëjti në gjendje të dehur e ka sulmuar fizikisht babanë e tij. Rasti ka ndodhur në Rahovec dje...

Nënë e djalë nga Rahoveci vdesin nga COVID-19

Betejën me COVID-19 e kanë humbur edhe dy persona nga Rahoveci, nënë e djalë. Lajmin e ka bërë publik kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, i...

Skender Durmishi zëvendëson Nait Hasanin

Pash shkarkimit të ambasadorit Nait Hasani nga detyra e ambasadorit të Kosovës në Shqipëri, presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka nënshkruar vendimin...

Mbi 4 mijë gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia po vazhdon shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk po e respektojnë ligjin antiCOVID. Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 4 mijë e...

Për tri ditë në Kosovë, 68 viktima nga koronavirusi

68 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, për tri ditë në Kosovë, ndërkaq 4 mijë e 290 të tjerë kanë rezultuar...

Lajmet e Fundit