3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Sanksionet nga qeveria, tifozët e Chelsea nuk mund të bëjnë homazhe për legjendën Bonetti

Tifozët e Chelsea nuk do të jenë në gjendje të marrin pjesë në ceremoninë përkujtimore për ikonën e klubit, Peter Bonetti këtë javë. Edhe pse biletat do të jepeshin falas, pas sanksioneve të qeverisë ndaj pronarit të klubit, Roman Abramovich-it, atyre iu është ndaluar që të shpërndajnë bileta.

Stafi i klubit është udhëzuar që ofrimi i biletave, madje edhe ato falas, shkel sanksionet e rrepta financiare ndaj Abramovich-it.

 

 

Ish-portieri, i mbiquajtur ‘Macja’ për reflekset e tij të shpejta dhe stilin elegant të lojës, bëri 729 paraqitje për blutë dhe gëzon statusin e legjendës në klub.

Një memorial për Bonetti-n, i cili vdiq në prill të vitit 2020 në moshën 78-vjeçare, do të organizohet në orën 14:00 të së premtes në “Stamford Bridge”.

Megjithatë, ata që blenë bileta para vendosjes së sanksioneve, apo kanë bileta sezonale do të jenë të pranishëm në stadium.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Rita Ora falënderon Postën e Kosovës për nderimin me pullë postare

Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e saj u lëshua në qarkullim...

Tentohet t’i vihet flaka një lokali në qendër të Prizrenit

Një person nga Prizreni është ankuar të premten në Polici se persona të panjohur kanë tentuar t’ia vënë flakën lokalit të tij që ndodhet...

Lajmet e Fundit