8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Një muaj paraburgim për 25 policët e arrestuar, për pjesën tjetër vendimi merret nesër

Kështu ka marrë vendim Gjykata Themelore e Prishtinës, për 25 nga 48 policët dhe dy zyrtarët e doganës të arrestuar në aksionin e së hënës nga ana e Inspektoratit Policor të Kosovës.

Të dyshuarit: A.K, A.SH, A.H, B.L, D.L, F.S, F.GJ, G.A, G.H, G.SH, G.T, H.D, H.P, H.H, I.D, I.D, I.T, K.S, L.H, M.B, R.T, S.M, XH.H, XH.H dhe XH.L, dyshohen për veprat penale: “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” “Marrja e ryshfetit”, “Ushtrimi i ndikimit e “Kontrabandimi i mallrave”.

Sipas njoftimit nga ana e Gjykatës Themelore në Prishtinë, vendimi për pjesën tjetër të të arrestuarve merret nesër.

Lidhur rastin ka raportuar gjatë ditës së djeshme edhe Klan Kosova.

Më Shumë

Rrjedha e ujit i mori përpara, gjenden trupat e pajetë të babë e bir në Malësi të Madhe

Trupat e pajetë të babë e bir, të cilët u rrëmbyen ditën e djeshme nga rrjedha e ujit në në Bogë të Shkodrës, janë...

E konfirmon Presidenca Çeke: 1 janari 2024 data e re për liberalizim të vizave, jemi shumë afër kompromisit

Përfaqësues të vendeve anëtare të BE-së u pajtuan me propozimin që liberalizimi i vizave për Kosovën të hyjë në fuqi më 1 janar të...

Lajmet e Fundit