13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Serbia arreston edhe dy kosovarë

Dy persona, përkatësisht shoferi dhe konduktori i autobusit të një kompanie nga Kosova, janë ndaluar nga autoritetet serbe në kufi, raporton Zeri.info. 

Mediat serbe kanë bërë të ditur se ata janë arrestuar në pikën kufitare të Shidit, pasi, siç pretendojnë ata, “zyrtarët kanë gjetur cigare të fshehura pa banderola në atë automjet”.

“Në këtë autobus, në një pjesë të fshehur, policia ka gjetur gjithsej 1.678 paketa cigare, në vlerë prej rreth 638.000 dinarësh”, thonë ata, raportojnë mediat serbe.

Të arrestuarit janë shoferi R.H. (51 vjeç) dhe konduktori R.A. (40 vjeç), transmeton Zeri.info.

Po ashtu thuhet se ndaj tyre është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë dhe me kallëzim penal do të dërgohen në prokurorinë kompetente.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  


Më Shumë

Prokuroria në Prizren: 14 aktakuza ndaj 19 personave për vepra penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka vepruar me intensitet gjatë 24 orëve të fundit, duke ngritur 14 aktakuza kundër 19 personave për vepra penale të...

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor

Një grua ka vdekur dje në Prizren. Sipas familjarëve asaj nuk i është dhënë tretman mjekësor dhe si pasojë viktima ka vdekur pas një...

Lajmet e Fundit