9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Sërish dështon miratimi i Projektligjit për rimëkëmbje ekonomike

Për herën të gjashtë, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë dështuar që ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike.

Në seancën e fundit morën pjesë në votim vetëm 58 deputetë, ndërsa votimi për këtë projektligj ishte bartur për seancën e sotme.

Përmes këtij projektligji parashihet zbatimi i Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike në vlerë prej 365 milionë euro.

Më Shumë

Galtier për të ardhmen e Messi-t në PSG: Është shumë herët për të thënë

Pas një tjetër eliminimi nga Liga e Kampionëve, Paris Saint-Germain ka mbetur pa atë që do të ishte arritja e tyre kurorëzuese dhe tani...

Përleshje mes nxënësve në një shkollë fillore në Prizren, 15-vjeçari ther me thikë shokun e klasës

Rrahjet e përleshjet mes nxënësve në shkollat fillore e të mesme janë shumë të shpeshta. Drejtoritë shpesh detyrohen të kërkojnë ndihmën e Policisë për...

Lajmet e Fundit