25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Server: Kosova duhet të ketë qeveri stabile

Daniel SerwerKosova duhet të ketë një qeveri stabile dhe për këtë, partitë politike kosovare duhet të kenë një pakt për çështjet prioritare, që kanë të bëjnë me shtetin e Kosovës.

Kështu deklaroi analisti amerikan për Ballkanin, Daniel Server. Në një intervistë për Radio Kosovës, ai ka folur edhe për Tribunalin Ndërkombëtar, i cili sipas tij, do të merret me krimet e kryera në Kosovë.

Mbi 1 mijë e 800 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 856 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 25 aksidente me të...

Shifrat e De Zerbi-t me Brighton-in janë vërtet të pabesueshme

Një vit më parë, Roberto De Zerbi u emërua trajner i ri i Brighton-it. Dhe ata kishin arritur një barazim dhe tre humbje në katër...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit