19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

S’fituam gjë nga dialogu

MuratJashari5-29Përfaqësuesi i familjes Jashari, Murat Jashari, ka vlerësuar se Kosova nuk ka fituar gjë prej procesit të dialogut me Serbinë.
“Në aspektin e jashtëm, të diplomacisë evropiane, në të gjitha segmentet e bashkësisë evropiane dhe të OKB-së ky di dialog lavdërohet.

Por, nëse e shohim në aspektin e brendshëm, absolutisht nuk kemi fituar gjë”, ka thënë Jashari.
Madje ai ka deklaruar se me procesin e dialogut rrezikohet edhe humbja e stabilitetit të vendit tonë. Jashari ka folur edhe për çështjen e rezervimit të ulëseve të minoriteteve në Kuvendin e Kosovës, duke vlerësuar se tejkalimi i Pakos së Ahtisarit do të ishte gabim i kushtueshëm. /Epoka e re/

Më Shumë

Moti sot i vranët, dhe me intervale me diell

Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin riga shiu, njofton...

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 25 gradë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, ku pritet lokalisht të ketë rrebeshe shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër....

Lajmet e Fundit