-1.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Shaqiri, gazetarit serb: I shënova dy herë Serbisë

Ylli shqiptar i Zvicrës, ka folur për golin që i shënoi Serbisë.

Zvicra e Shaqirit dhe Granit Xhakës, mundi Serbinë (3-2), pak ditë më parë në kuadër Kupës së Botës ‘Katar 2022’.

I pyetur nga gazetarët serbë se pse i heshti tifozët gjatë festimit të golit ndaj Serbisë, ai tha se thjeshtë po bënte punën e tij.

“Unë thjesht po bëja punën time. Unë shënova, ishte hera e dytë. Mirë”, iu përgjigj Shaqiri gazetarit serb.

Kur e kuptoi se pyetjet ishin nga gazetarët serbë, ai përsëriti vazhdimisht “dy herë, dy herë, mik”, duke treguar me gishta se ishte hera e dytë që i shënonte Serbisë.

Më Shumë

300 policë nën hetim nga prokuroria në Shqipëri

Bilanci i vitit 2022 i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore dëshmoi se Policia e Shqipërisë vijon të ketë probleme. Punonjës të caktuar shpesh janë konstatuar në...

Rahovec: Arrestohet një i dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia në Rahovec njofton se kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm dhe se...

Lajmet e Fundit