21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Shëngjin, mbytet në det një vajzë 8 vjeçare nga Kosova

Shengjin-plazhiNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në plazhin e Shëngjinit, pasi një vajzë 8-vjeçare është mbytur në det.

Vogëlushja kishte shkuar në plazh me prindërit e saj, të cilët për pak çaste e kanë humbur nga sytë, duke bërë që fëmija të futej e vetme në det.

Fëmija, e identifikuar si Gabriela Qeta, është nxjerrë nga uji pa shenja jete dhe është dërguar menjëherë në spitalin e Lezhës, ku mjekët kanë konstatuar se ishte tepër vonë.

Mësohet se familja Qeta është nga Kosova dhe po kalonte disa ditë pushimi në plazhin e Shëngjinit, raporton Shekulli.

Kreu i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Auron Tare akuzoi autoritetet lokale në Shëngjin për mospranimin e bashkëpunimit me qëllim vendosjen e rojeve bregdetare në plazh.

“Kur nuk merren masa të ruajtjes ndodhin të tilla tragjedi”, deklaroi Tare.

ASK: Eksporti shënon rënie për mbi 20%, e mbulon importin me 12.9%

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat për eksportin dhe importin e mallrave. Sipas të dhënave që i ka publikuar, deficiti...

Horoskopi 27 shtator 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur...

Lajmet e Fundit