12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Sherr familjar në parti! “Më vjen turp që vajza mban mbiemrin tim”

Themeluesi i partisë ekstremiste Fronti Nacional në Francë, Jean-Marie Le Pen, tha se i vjen turp që e bija- Marine, e cila mban postin e kryetares së partisë- mban akoma mbiemrin e tij.

Le Pen tha se do kishte dashur që ajo të martohej, në mënyrë që të ndërronte mbiemrin sa më shpejt.

Sipas BBC, ai shtoi se nuk do e mbështesë të bijën në zgjedhjet presidenciale në vitin 2017.

Ky qëndrim i tij vjen pas një përplasje me të bijën.

Kjo e fundit e ka pezulluar nga partia e ekstremit të djathtë 86- vjeçari, pasi kishte përsëritur sërish se Holokausti është një detaj i historisë.

Marine Le Pen, 46 vjeç, ka tentuar që ta largojë partinë nga e kaluara raciste dhe anti- semitike.

Brenda pak kohësh do bëhet një kongres i jashtëzakonshëm për t’i dhënë fund funksionit të presidentit të nderit- të cilin e mban Le Pen që kur u largua si lider në vitin 2011.

Disa komentatorë sugjerojnë se ai mund të jetë më i rrezikshëm jashtë partisë se brenda saj.

Më Shumë

Guardiola: De Zerbi është një nga trajnerët më të mirë në 20 vitet e fundit

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka lavdëruar trajnerin e Brighton-it, Roberto de Zerbi-n. Guardiola tani ka fituar 11 tituj të ligës në tre...

Fury i kërkon Joshuas luftë në shtator: Eja t’ia japim botës atë që dëshiron ta shohë

Kampioni i botës për peshat e rënda Tyson Fury thotë se dëshiron të përballet me britanikun Anthony Joshua dhe që këtij të fundit i...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit