7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut.

Të paktën kështu ka parashikuar sajti i specializuar, “Prishtina Weather”.

E shtuna pritet të sjell mjegull e ngrica, kurse ditën parashihet të jetë vranët.

Më poshtë parashikimi për sot dhe ditët në vijim.

25.11 – Vransira lokale dhe intervale më të gjata me diell. Nuk përjashtohen mundësi për riga lokale shiu.

26.11 – Mjegull e ngrica në mëngjes. Ditën kryesisht vranët, por pa të reshura.

27.11 – Kryesisht vranët e me reshje të dobëta shiu, që me rënie të temperaturës shndërrohen edhe në reshje bore.

28.11 – Reshjet e përziera të shiut e borës vazhdojnë të hënën në mëngjes, e gjatë ditës mbetet mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale zbresin edhe në vlera negative të shtunën në -1C, e ato maksimale fillimisht kapin vlera prej 8C e 9C, ndërsa të dielen zbresin në 3C e 4C.

Era frynë e lehtë dhe mesatare nga krahu verior 3-9m/s.

Shtypja atmosferike shënon rritje të shpejtë lartë mbi vlera normale ditëve vijuese.

Më Shumë

Xhaka për babain e tij: Historia e tij është tragjike, e kanë rrahur në burgjet serbe

Familja e Granit Xhakës, ylli shqiptar i Arsenalit dhe Zvicrës, ka një të kaluar që u ngjan shumë familjeve kosovare. Babai i tij, Ragip Xhaka,...

Nga Spitali i Prizrenit thonë se futbollisti 17-vjeçar arriti pa shenja jete

Futbollisti 17-vjeçar, E.K, i Trepça ’89 që pësoi arrest kardiak në fushë, kishte mbërritur në Spitalin e Prizrenit pa shenja jete. Këtë për Klan Kosova...

Pjetër Bogdanit

Lajmet e Fundit