1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

SHIK-u e ndëshkoi me votë PDK-në

PDK-logo8-07Deklarimet se ish-shefi i Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK), Kadri Veseli është i paprekshëm dhe i pamposhtshëm në Mitrovicë dolën të jenë thjesht mite të krijuara prej kohës kur Veseli nuk merrej publikisht me politikë.

Rezultatet e zgjedhjeve të fundit lokale kanë treguar se qytetarët e Mitrovicës nuk duan të votojnë më sipas të kaluarës patriotike por sipas ofertës dhe bindjes që ata marrin nga kandidatët në garë.

Se mitet për SHIK-un kanë rënë, ka treguar edhe fakti se kandidati i AKR-së për kryetar të Mitrovicës Agim Bahtiri, e ka përmendur vazhdimisht ‘sekretin’ publik se ai ishte në garë me Kadri Veselin e Bajram Rexhepin e jo me kryetarin e deritashëm Avni Kastratin. Përveç këtij ‘bastioni’, ish-zyrtarët e SHIK-ut humbën edhe dy qytete të rëndësishme, Ferizajn dhe Lipjanin, derisa Podujevën nuk arritën ta shkëpusin nga ndikimi LDK-së,shkruan Tribuna.

Ferizaj njihej për kontroll të vazhdueshëm nga deputeti Elmi Reçica, një nga krerët e ish-strukturës së spiunazhit. Lipjani është një bastion tjetër i kësaj organizate. Prej atje kanë dalë edhe shumë akuza e kundërakuza

Më Shumë

Limaj: Kosova është futur në  krizë 

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, tha sot në Prizren se,  që tri vjet Kosova është  futur në krizë. “Kosova në gjithë këto vite të lirisë...

Kuvendi sot mban seancë plenare, në rend dite janë pyetjet parlamentare

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të re plenare. Në rend të ditës në këtë seancë janë pyetjet parlamentare të deputetëve për kabinetin...

Lajmet e Fundit