31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

SHIK-u e ndëshkoi me votë PDK-në

PDK-logo8-07Deklarimet se ish-shefi i Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK), Kadri Veseli është i paprekshëm dhe i pamposhtshëm në Mitrovicë dolën të jenë thjesht mite të krijuara prej kohës kur Veseli nuk merrej publikisht me politikë.

Rezultatet e zgjedhjeve të fundit lokale kanë treguar se qytetarët e Mitrovicës nuk duan të votojnë më sipas të kaluarës patriotike por sipas ofertës dhe bindjes që ata marrin nga kandidatët në garë.

Se mitet për SHIK-un kanë rënë, ka treguar edhe fakti se kandidati i AKR-së për kryetar të Mitrovicës Agim Bahtiri, e ka përmendur vazhdimisht ‘sekretin’ publik se ai ishte në garë me Kadri Veselin e Bajram Rexhepin e jo me kryetarin e deritashëm Avni Kastratin. Përveç këtij ‘bastioni’, ish-zyrtarët e SHIK-ut humbën edhe dy qytete të rëndësishme, Ferizajn dhe Lipjanin, derisa Podujevën nuk arritën ta shkëpusin nga ndikimi LDK-së,shkruan Tribuna.

Ferizaj njihej për kontroll të vazhdueshëm nga deputeti Elmi Reçica, një nga krerët e ish-strukturës së spiunazhit. Lipjani është një bastion tjetër i kësaj organizate. Prej atje kanë dalë edhe shumë akuza e kundërakuza

Më Shumë

Leksioni i mbretit Zog… Kosovës!

Prej pak ditësh, në Kosovë është rihapur për të disatën herë, tema e mbajtjes së shamisë nga vajzat nëpër shkolla. Me argumente pro dhe...

Sa importon nga Serbia dhe sa eksporton Kosova mallra në Serbi?

Serbia eksporton në Kosovë mallra me vlerë prej qindra miliona eurosh çdo vit. Por, në Serbi, interesimi për produkte nga Kosova është dukshëm më...

Lajmet e Fundit