9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Shkarkohet ambasadori Xhafer Ahmeti, që shau Sali Berishën

Xhafer AhmetiPas raportimit të Zërit për skandalin e ambasadorit të Kosovës në Mal të Zi, Xhafer Ahmeti i cili në një postim në rrjetin social Facebook ofendon rëndë ish kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha, duke e quajtur psikopat, i menjëhershëm ka qenë reagimi i ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj.

Hoxhaj ka marrë vendim për kthimin e menjëhershëm në Prishtinë të të ngarkuarit me punë të Kosovës në Mal të Zi, Xhafer Ahmeti, pas komenteve të tij të cilat nuk korrespondojnë me rregullat diplomatike dhe sjelljet e një diplomati.

Këtë e ka bërë të ditur për Zëri, këshilltari politik i Hoxhajt, Bashmir Xhemaj.

“Komentet e tij nuk paraqesin qëndrimet e institucioneve të Kosovës. Ministri Hoxhaj personalisht dhe i tërë populli i Kosovës i janë mirënjohës ish Kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha për kontributin e tij të madh për Kosovën”, ka thënë Xhemaj.

Më Shumë

Nis takimi Kurti-Borell-Lajçak-Vuçiq

Ka filluar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili po mbahet me ndërmjetësimin e Përfaqësuesit...

199 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit ka njoftuar se ka realizuar 135 testime, prej të cilave 26 persona kanë...

Lajmet e Fundit