19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Shkurte Fejza e Kastriot Tusha me këngë për 10 vjetorin e Pavarësisë

Dhjetë vjetori i Pavarësisë së Kosovës ka bashkuar në një projekt të përbashkët edhe dy këngëtarët e famshëm shqiptarë, Shkurte Fejza e Kastriot Tusha.

Përmes një postimi në Facebook, Shkurte Fejza ka konfirmuar se kënga gjithashtu do të jetë me videoklip, transmeton Koha.net.

Ajo ka publikuar edhe disa foto nga xhirimet që i kanë bërë në Krujë.

“Me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës në përfundim e sipër kënga dhe videoklipi i ri në bashkëpunim me kolegun tim të nderuar, këngëtarin i mirënjohur shqiptar Kastriot Tusha. Një këngë shumë domethënëse dhe e punuar me shumë përkushtim në tekst, muzikë dhe realizimin e klipit”, ka shkruar ajo.

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Hasit nuk do të kenë rrymë të shtunën

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike të shtunën në disa fshatra të Hasit të Prizrenit, raporton PrizrenPress 01.10.2022 Punime të domosdoshme për siguri të...

Prizren: Policia arrestoi dje tre persona të dyshuar për vepra penale

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 85 aktakuza kundër 91 personave, për vepra të ndryshme...

Lajmet e Fundit