-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Shock në Francë: Nëna e nxënëses vret mësuesen në klasë

mesuesja-me-familjenMësuesja e një shkolle fillore në jug të Francës u ther për vdekje përpara nxënësve nga nëna e njërit prej tyre.

Sipas BBC, Fabienne Terral- Calmes, 34 vjeç, u sulmua të premten në mëngjes në shkollën Edouard Herriot.

E dyshuara për krimin, një 47- vjeçare, u arrestua më pas në shtëpi.

Mësohet se autorja e krimit po çonte vajzën- pesë ose gjashtë vjeçe- në shkollë.

Por ajo nxori një thikë të gjatë dhe bërtiti “nuk jam hajdute” përpara se të sulmonte.

Ajo i nguli thikën vetëm njëherë në gjoks.

Një prokuror, që shkoi ndër të parët në vendin e ngjarjes, tha se mësuesja ishte në arrest kardiak në klasë, por nuk mbijetoi.

Disa media thonë se autorja e krimit ka deklaruar në polici se e bëri krimin pasi mësuesja sillej keq me vajzën e saj.

Por disa përfaqësues të grupeve të prindërve thonë se nuk ka pasur probleme mes tyre.

Disa media të tjera thonë se gruaja që kreu krimin njihej për neglizhencë ndaj fëmijëve.

Më Shumë

Kaka tregon për ngjashmërinë mes Ronaldo-s, Ibrahimovic-it dhe Maldini-it

Legjenda e Milan-it, Ricardo Kaka, ka folur rreth situatës së Cristiano Ronaldo-s, derisa portugezin e krahasoi me Zlatan Ibrahimovic-in dhe Paolo Maldini-n. Gjatë intervistës së...

SHBA mirëpret vendimin e Kosovës për pranimin në parim të Planit evropian

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Jeffrey Hovenier ka thënë sot se SHBA-të mirëpresin vendimin e Kosovës për të pranuar në...

Lajmet e Fundit