17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Shpallet konkursi për drejtorë dhe zëvendësdrejtorë të shkollave në Prizren

Drejtoria e Arsimit në Prizren, ka shpallur konkurs për drejtorë dhe zëvendësdrejtorë të shkollave.

Konkursi do të jetë i hapur 8 ditë kalendarike, e drejta për aplikim fillon nga data 19.05.2022 deri më datën 26.05.2022 që konsiderohet si dita e fundit dhe mbyllja e konkursit.

Linku i konkursit

https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2022/04/konkurs-per-drejtor.pdf

Linku i konkursit

https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2022/04/zevendes-drejtor.pdf

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

 

Lautaro mund të largohet nga Interi për 100 milionë euro

Po shkëlqen këtë sezon, Lautaro largohet nga Interi për 100 milionë euro. Oferta stratosferike ka arritur, Lautaro largohet nga Interi. Lautaro Martinez është sulmuesi më i...

Ballkani e largon Llapin nga kryesimi, Malisheva fiton në Prizren

Ballkani ka treguar fuqinë prej kampioni në përballje me skuadrën që këtë fillimedicioni ka treguar performancë të mirë, Llapin.    Në ndeshjen e vlefshme për Superligë...

Lajmet e Fundit