22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Shpella në Tajlandë do të kthehet në muze

Shpella komplekse në veri të Tajlandës, vendi ku u ngujuan 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit për më shumë se dy javë, pritet të bëhet muze.

Zyrtarë të ekipit të shpëtimit kanë bërë të ditur se në këtë muze do të tregohet se si operacioni i shpëtimit u shpalos, duke shtuar se do të jetë një atraksion i madh për Tajlandën.

Të paktën dy kompani gjithashtu janë të interesuara që të realizojnë filma në lidhje me këtë ngjarje.

12 djemtë dhe trajneri i tyre janë shpëtuar dhe gëzojnë shëndet të plotë.

Gjatë operacionit të shpëtimin zhytësi Saman Kunan kishte humbur jeten.

A video grab handout made available by the Thai Navy Seals shows some members of the trapped football team, 4 July 2018

Më Shumë

Vdes në moshën 22 vjeçare, Adhurim Fetiu nga Suhareka

Ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë, Adhurim Fetiu nga fshati Peqan i Suharekës. Lajmi u bë i ditur nga familjarët e të ndjerit. Ai...

Leonard Cohen qe ndryshe

Nga: Frank Guan Përktheu dhe përshtati në shqip: Hortensia Pëllumbi Haxhiademi Nëse e adhurove Leonard Cohenin, duhet me pasë kurajon me e pranue se ajo ç’ka...

Lajmet e Fundit