17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Shpërndanë video duke shtënë me armë, arrestohen tre persona në Restelicë

Tre persona janë arrestuar dje në fshatin Restelicë të Komunës së Dragashit, nën dyshimin se të njëjtit kanë shtënë me armë zjarri dhe kanë shpërndarë video duke shtënë me armë, raporton PrizrenPress.

Nga raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës bëhet e ditur se i janë kontrolluar shtëpitë e tyre dhe gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar: një armë model Smith Wesson me pesëdhjetë e tre fishekë (53) dhe një model Gircan si dhe 22 gëzhoja në vendin e ngjarjes.

Me urdhër të prokuroritë dyshuarit janë dërguar në mbajtje. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit