2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

‘Shpërthen’ Visar Korenica: Kurti ma kërkoi dorëheqjen, s’pranova – më pas u shkarkova

Kanë filluar tashmë të dalin detajet nga zhvillimet brenda partisë që momentalisht drejton qeverinë.

Kjo pasi, një nga deputetët, Visar Korenica, ka pranuar se kryeministri ia kërkoi dorëheqjen për shkak të votës kundër Projektkodit Civil.

Veç kësaj, ai shtoi se nuk ka dashur ta bëjë një gjë të tillë, ku më pas pasoi shkarkimi.

Siç tha Korenica, njoftimin për shkarkim e mori përmes “emailit”.

“Shkarkimi ka ndodh në muajin prill pas mosvotimit të Kodit Civil nga ana ime. Prej muajit prill e deri para emërimit të koordinatorit të ri, nuk e kam parë të arsyeshme të flasë për këtë. Mua më është komunikuar vendimi me email, se kryesia e VV’së ka marrë vendim për me ju liru nga pozicionit të koordinatorit, ju faleminderit për kontributin tuaj deri tashmë”, tha Korenica në T7./ Nacionale

Më Shumë

Filloi realizimi i projektit ‘Krijimi i ambientit turistik në malet e Kabashit dhe të Korishës’

Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik e Komunës së Prizrenit, në kuadër të projekteve për zhvillimin e turizmit malor, filloi të hënën realizimin e...

Disa të vdekur dhe të tjerë të plagosur pas të shtënave me armë në një supermarket në Virxhinia, SHBA

Një person i armatosur ka vrarë disa persona dhe ka plagosur disa të tjerë në një supermarket Walmart në Chesapeake, në shtetin amerikan të...

Lajmet e Fundit