9.8 C
E shtunë, 18 Maj, 2024

Shqipëria mposht Kosovën në ndeshjen vëllazërorë

Shqipëria ka shënuar fitore ndaj Kosovës në ndeshjen vëllazërorë të zhvilluar në Elbasan Arena me rezultat 2-1.

Ndeshja doli të jetë e bukur dhe me aksione nga të dyja palët, ku mbrojtjet ishin shumë të kujdesshme.

Në minutat e para të dy skuadrat testonin njëra-tjetrën, duke kërkuar të gjenin ndonjë korridor në mbrojtjet respektive.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 31-të të takimit.

Një pasim i bukur i Myrto Uzunit gjeti bukur në zonë Bekim Balajn i cili shënoi për 1-0.

Kosova kishte disa gjysmëraste, por e parrezikshme, ndërsa Shqipëria ishte më e qartë në sulm.

Pjesa e dytë nisi me një Kosovë që kërkonte më shumë dhe sulmonte më shumë.

Por kjo bërë që të lihen hapësira prapa, gjë që edhe i kushtoi Kosovës.

Lindon Selahi pasoi bukur për Myrto Uzunin i cili shënoi për 2-0 në minutën e 65-të të takimit.

Kosova tentoi të kthehet në lojë dhe këtë e arriti në minutën e 85-të.

Goli i Muriqit erdhi nga penalltia, pasi i njëjti i pengua në zonë. /Telegrafi/

Prizren/ Një person kapet me thikë në xhep

Policia  në Prizren  ka ndaluar një person me inicialet B.K. për kontroll rutinor në një automjet me targa të Shqipërisë. Gjatë kontrollit, një arme e...

Rahoveci e bën hapin e parë drejt finales

KH Rahoveci e ka bërë hapin e parë drejt finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll. Në “Mizahir Isma”, Rahoveci e mposhti Trepçën...