34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Shtatë muaj burgim me kusht komandantit policor në Zhur për falsifikim të dokumentit

Dënimi nuk do të hyjë në fuqi nëse i pandehuri nuk kryen ndonjë vepër penale në afat prej një viti.

Komandanti policor akuzohet se më 27 mars të vitit 2021, kishte falsifikuar një fletëparaqitje të lëshuar për kundërvajtje.

Fillimisht kundërvajtësit i ishte shqiptuar gjobë 200 euro dhe marrje të një pike e suspendim i patentshoferit për tre muaj.

Por, komandanti ndërhynë duke ndërruar gjobën e duke caktuar gjobë 50 euro.

Ai vendosi edhe nënshkrimin e tij.

Më Shumë

Zelensky ndezë rimeçin mes Usyk dhe Joshuas me mesazhin e tij të fuqishëm

Në ato orë të vetmuara pas dyerve të mbyllura, Oleksandr Usyk është përgatitur për rimeçin me Anthony Joshuan. Që kur u largua nga shtëpia në...

24 vjet e 10 muaj burgim për Sylejman Ahmetin që vrau shokun për 20 euro borxh

Sylejman Ahmeti është shpallur fajtor për vrasjen e Shaip Krasniqit. Trupi gjykues në Gjykatën Themelore në Prizren, ka shpallur të hënën aktgjykimin dhe ka dënuar...

Lajmet e Fundit