13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Shtetasi i Shqipërisë tenton ta korruptojë policin në Vërmicë me 20 euro

Një shtetas i Shqipërisë ka tentuar t’i ofrojë ryshfet në vlerë 20 euro policit Kosovar në pikëkalimin kufitar të Vërmicës.

Sipas raportit të policisë i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë dje rreth orës 12:15 gjatë kalimit në Vërmicë ka tentuar ta korruptojë policin e Kosovës i cili ishte në detyrë zyrtare.

Ndaj të dyshuarin është inicuar lënda dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

“DHËNJE E RYSHFETIT: PKK Vermicë 28.08.2020 – 12:15. Ndaj të dyshuarit mashkull Sh/ Shqiptar është inicuar lënda e rastit si më lartë pasi i njëjti ka tentuar t’i ofroj ryshfet para në vlerë 20 euro zyrtarit policor i cili ishte në detyrë zyrtare. Me urdhër të prokurorit lënda e rastit shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë./Express/

Më Shumë

Kosova eksportoi 84,8 milionë euro, ndërsa importoi 526,8 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin gusht 2022. Të dhënat nga...

Shqipëria kërkon fitore ndaj Islandës

Shqipëria do të luajë sot (e martë) kundër Islandës në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht Ligën B të Grupit 2. Ndeshja që fillon në...

Lajmet e Fundit