17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Shtohen ambiciet për rrëzimin e Qeverisë

Hashim Thaçi ne Mbledhje te QeveriseDuket se fakti që koalicioni qeverisës nuk e ka shumicën në Kuvend u ka dhënë “zemër” partive opozitare ta mendojnë mocionin e votëbesimit ndaj qeverisë në Kuvend.
Lidhjes Demokratike të Kosovës i janë shtuar ambiciet për ta marrë pushtetin tani kur e ka nominuar kryetarin e saj, Isa Mustafa për kryeministër, ndërsa lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me t’u kthyer nga SHBA-të i kërkoi presidentes, Atifete Jahjaga, që të caktohet koha e zgjedhjeve për shkak të paralizimit të institucioneve siç ka thënë ai, shkruan “Zëri”.

Ndërsa vetëm një ditë pas kësaj kërkese, Haradinaj ka deklaruar se mocioni i mosbesimit të Qeverisë së Kosovës është opsion real. /Zëri/

Më Shumë

Temperaturat sot shënojnë ngritje, maksimalja 25 gradë celsius

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë orëve të mëngjesit pritet të ketë reshje lokale shiu, kryesisht në zonën...

Dy pitbulla terrorizojnë një fshat të Suharekës, kanë mbytur disa qen të tjerë, askush s’e di kush i ka lëshuar

Në fshatin Budakovë të Suharekës, një qytetarë është ankuar në rrjete sociale, se dikush i ka sjellë dy qen mjaft të rrezikshëm të racës...

Lajmet e Fundit