13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Shtrenjtohet rryma për 14 për qind

Rryma do të shtrenjtohet për 14 për qind.

Kështu ka vendosur bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten.

Tarifat e reja të energjisë do të aplikohen nga data 1 prill.

Shtrenjtimi i rrymës u kundërshtua nga qytetarët dhe shoqëria civile.

Në anën tjetër, Qeveria e Kosovës muajve të fundit ka ndarë milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike/ Klankosova.tv

Më Shumë

Totaj paralajmëron projekt të madh për furnizim me ujë të Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka paralajmëruar një projekt të madh për furnizim me ujë të qytetit. Ai tha se gjatë kohës që...

Rrahje masive në Prizren

Pesë persona janë përfshirë në një rrahje në Prizren. Për shkak lëndimeve, ata kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Rr. Mursel Osmanaj, Prizren 21.05.2023 – 16:23. Është raportuar...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit