18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Shtrenjtohet rryma për 14 për qind

Rryma do të shtrenjtohet për 14 për qind.

Kështu ka vendosur bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten.

Tarifat e reja të energjisë do të aplikohen nga data 1 prill.

Shtrenjtimi i rrymës u kundërshtua nga qytetarët dhe shoqëria civile.

Në anën tjetër, Qeveria e Kosovës muajve të fundit ka ndarë milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike/ Klankosova.tv

Më Shumë

70 aksidente dhe mbi 2300 gjoba trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh që janë shqiptuar 2340 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 70 aksidente trafiku, 45 prej tyre janë...

Europa dhe Conference League, 6 ekipe shqiptare zbresin në fushë

Euro 2024 mësoi mbrëmjen e djeshme edhe finalisten tjetër, ku tashmë Spanjë – Angli do të sfidohen për trofeun e madh ditën e dielë....

Lajmet e Fundit