14.1 C
Prizren
E martë, 13 Prill, 2021

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit për sulm në një kafiteri në Bellobrad të Dragashit

Është shtyrë për 31 mars gjykimi ndaj të akuzuarit për sulm, Nuridin Qafleshi.

Kjo pasi seanca e caktuar për të hënën, në Gjykatën Themelore në Prizren, dega në Dragash, dështoi të mbahej për shkak të mungesës së të akuzuarit tjetër në këtë rast, për të cilin është veçuar procedura, Mustafë Qafleshi.

Për këtë të fundit, i cili është ftuar në cilësi të dëshmitarit, gjykatësja Sabaheta Kurteshi tha se nuk është ftuar në mënyrë të rregullt, ngase siç shihet nga konstatimi i dorëzuesit, i njëjti jeton në Gjermani, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Në këto rrethana, seanca u shty për 31 mars, në ora 9:30.

Ndryshe, prezent në sallë të gjykimit ishin prokurori Labinot Jetishi, i pandehuri Nuredin Qafleshi dhe i dëmtuari Dashurim Kryeziu.

Sipas aktakuzës së ngritur me 15 nëntor  2016, Nuredin dhe Mustafë Qafleshi akuzohen se me 20 gusht 2016,  rreth orës 17:50, në fshatin Bellobrad, me dashje përdorin forcë ndaj të dëmtuarve Dashurim dhe Arben Kryeziut, në atë mënyrë që derisa i dëmtuari ishte duke pirë kafe në kafiterinë “Gazi”, së bashku me disa shokë, i pandehuri Mustafë Qafleshi i afrohet, me këmbë e godet tavolinën dhe grushton të dëmtuarin Arben Kryeziu.

Në atë moment i dëmtuari i drejtohet me fjalët “ngadalë, t mirremi vesh se çka është problemi, se vëllau im nuk është fajtor”, të pandehurit i sulmojnë duke i goditur dhe tërhequr zvarrë për tokë, me ç’ rast i shkaktojnë lëndime të lehta trupore të dëmtuarit Dashurim Kryeziu.

Me këtë, ata dyshohen se në bashkëkryerje kanë kryer veprën penale “sulm”, e paraparë me nenin 187, paragrafi 1 lidhur me nenin 31 të Kodit Penal të Kosovës. /BetimipërDrejtësi

Më Shumë

E diela sjell dy ndeshje derbi në Superligë

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e fundit (28) në Superligën e Kosovës në basketboll, që ishte një nga më interesantet dhe më të...

Rrëzohet në vendin e tij të punës një punëtor i ndërtimtarisë në Suharekë

Një rast tjetër i lëndimit në punë është raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Kësaj radhe në Suharekë. Gazeta Sinjali mëson se një...

Ish-zëvendëskryeministrja pyet se për çka janë kushërinjtë pasi xhaxhai i Glauk Konjufcës u punësua në ministri

Ish-zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj ka reaguar nëpërmjet llogarisë së saj në Facebook lidhur me zhvillimet e fundit në vend. Së fundi u mësua se xhaxhai...

Ushtria e Birmanisë po u kërkon para familjarëve të protestuesve të vrarë për t’i marrë trupat e tyre

Ushtria e Birmanisë po u kërkon familjarëve të protestuesve të vrarë të premten që shkoi, nga 85 dollarë për të marrë trupat e tyre. Lajmin...

Ronaldo publikon foto nga palestra, por e gjithë vëmendja shkon te Georgina për shkak të trupit të saj

Superylli i futbollit, Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë aktiv në palestër përkundër se ka një super trup të ndërtuar, shkruan Insporti.com. Sulmuesi portugez po punon...

AAK’ja i kërkon Albena Reshitajt që ta dorëzojë mandatin pasi e votoi Osmanin

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka kritikuar mënyrën e zgjedhjes së presidentes së re të Kosovës duke thënë se u bë me pazare. Ai i...

Erdogan paralajmëron tërheqjen nga Traktati i Montreux

104 admiralë turq në pension sfiduan publikisht presidentin, Rexhep Tajip Erdogan në një letër të hapur, dhe 10 prej tyre përfunduan në burg, të...

Shaqir Hoti – emblema e muzikës shqipe

Si meastro të muzikës e njohën të gjithë Bacën Shaqë. Ka pak muzikantë vendorë zhanresh të ndryshme që s’kanë bashkëpunuar me të. U bë...

Totaj ia vë fajin “vazhdimësisë së gabimeve” për humbjen e PDK-së

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë se vazhdimësia e veprimeve të gabuara ka qenë shkaktare për humbjen e kësaj partie...

Vitia: Në Kosovë po dominon varianti britanik i coronavirusit me mbi 95 për qind

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konference për media tha se masat shtesë kundër COVID-19 që kanë hyrë në fuqi sot janë të...

Eni Çobani tregon se edhe sot e vizitojnë me burrin vendin e puthjes së parë

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e momente të tjera të...

Komuna e Prizrenit ua falë obligimet bizneseve

Drejtoresha e Drejtorisë për Ekonomi dhe Financa, Leonora Çerreti sot ka mbajtur një konferencë për media, ku ka njoftuar në lidhje me vendimin për...

Millaku shpall kandidaturën për Prizrenin, Dega e VV-së s’ka informacione, Haskuka e zyra qendrore heshtin

Deputetja Drita Millaku dje publikisht ka treguar se synon të garojë për kryetare të Prizrenit në zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë....

Nesër rifillon procesi mësimor

Pas një jave pushim pranveror, nesër fillon periudha e tretë e vitit shkollor. Por për shkak të pandemisë Covid-19 në klasat nga 6 deri...

Posta e Kosovës lëshon në qarkullim pullat postare “Kroi i Gorozhupit, Kroi i Siqevës dhe Kroi i Mbretit”

Posta e Kosovës lëshoi në qarkullim emisionin e pullave postare të titulluar “Kroi i Gorozhupit, Kroi i Siqevës dhe Kroi i Mbretit” që i...

Fury konfirmon ofertat e majme për duelin me Joshuan

Tyson Fury ka konfirmuar më në fund se bisedimet për meçin e peshave të rënda me rivalin Anthony Joshua janë duke avancuar dhe ka...

Lajmet e Fundit