13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

S’ndalet Zemaj, pak para mesnatës shfaqet në Prizren, në aksion me Inspektorët

Armend Zemaj po bën gjithçka që të stabilizohet situata me koronavirus në vend.

Ministri i Shëndetësisë sapo është parë në Prizren. Bashkë me Inspektorët, Zemaj ka monitoruar nga afër situatën në këtë qytet.

I pari i Shëndetësisë në vend ka patur bashkëbisedim edhe me Policinë të cilët po patrullonin në qytet.

Masat e reja të vendosura nga Qeveria e Kosovës pritet qe të japin sinjale pozitive karshi situatës se koronavirusit në vend, gjë të cilën e beson edhe vet ministri./Indeksonline/

Më Shumë

Osmani niset për në Turqi për inaugurimin e Erdoganit

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të homologut të saj turk, Recep...

Vranësira e intervale me diell, temperaturat deri në 22 gradë Celsius

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell. Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes,...

Lajmet e Fundit