13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Sonte derbi Prishtina – Bashkimi

Rikthehet Superliga e Femrave me ndeshje interesante. Kryendeshja e xhiros së 18-të është mes Prishtinës dhe Bashkimit, që zhvillohet të premten nga ora 19:00.

Vajzat portokallezi ende nuk njohin për humbje këtë edicion, ndërsa vijnë nga fitorja e Kupës së Kosovës nga i njëjti kundërshtar Prishtina.

Vajzat nga kryeqyteti të cilat renditen në vendin e dytë dhe kanë regjistruar 14 fitore dhe vetëm tri humbje. United Basketball pret në shtëpi Penzën në kuadër të kësaj xhiro. Vajzat nga Peja në ketë edicion kanë dhjetë fitore e dhe gjashtë humbje, ndërsa gjilansaet kanë katër dhe 13 humbje.

Kurse Trepça udhëton për në Gjakovë nga ora 16:00. Trepça ka pesë fitore dhe 12 humbje, ndërsa Vëllaznimi ka vetëm një fitore dhe 16 humbje.

 

Më Shumë

Pezullimi i 37.5 milionë eurove nga Qeveria e Kosovës për komunat, Ibrahimi del me një kërkesë urgjente

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) Sazan Ibrahimi në emër të kryetarëve të komunave ka kërkuar nga institucionet qendrore lejimin e bartjes...

Sllovakia do t’i dërgojë Ukrainës aeroplanë luftarakë

Qeveria sllovake do të dërgojë aeroplanë luftarakë MiG – 29 në Ukrainë, ka bërë të ditur kryeministri sllovak, Eduard Heger. Flota e tyre prej 11...

Lajmet e Fundit